(12) 422 47 30
Dla telefonów stacjonarnych!
+48 605 569 757
Dla telefonów komórkowych!

Wrocław – Lubiąż – Karpacz – Książ – Kłodzko – Spływ Pontonowy w Bardzie – Góry Stołowe – Kletno – Złoty Stok

(0 Opinii)
Cena
Cena
Imię i nazwisko*
Adres e-mail*
Wiadomość*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

108

POZNAJ NASZE ATUTY

 • Najlepsze ceny na rynku
 • Stała opieka nad klientem
 • Szeroka oferta wycieczek
 • Ubezpieczenie wycieczek

NASZA INFOLINIA

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta pod poniższymi numerami.

+48 12 292 05 13

+48 605 569 757

kontakt@twojewycieczki.com.pl

INFORMACJE

Zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta, które obliczy dla Państwa indywidualną cenę wycieczki na podstawie dostarczonych danych. Pragniemy również zaznaczyć, że nasze Biuro Podróży otrzymało Certyfikat Krakowskiej Izby Turystyki na rok 2019.

 • Czas trwania: 6 dni
 • Numer wycieczki: WW 21
 • Dostępność: Cały rok
PLAN WYCIECZKI

Dzień: 1

Wyjazd o godzinie 7:00.

Przejazd do Wrocławia – stolicy Dolnego Śląska, zwiedzanie z przewodnikiem m.in. Rynku Starego Miasta oraz Ostrowa Tumskiego.

Następnie zwiedzanie Afrykarium, prezentującego faunę i florę Afryki – rafę koralową, ryby występujące w Morzu Czerwonym, żółwie pustynne, krokodyle i wiele innych gatunków zwierząt. Największą atrakcją jest oceanarium z podwodnym tunelem, niezwykłe wrażenie wywołują przepływające nad głowami rekiny czy płaszczki. Spacer po ogrodzie zoologicznym.

Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

(Opcjonalnie możliwe wieczorne wyjście do jednego z wielu wrocławskich teatrów lub opery lub filharmonii).

Dzień: 2

Śniadanie.

Dalsze zwiedzanie stolicy Dolnego Śląsku. Wjazd windą na Sky Tower – najwyższy budynek Wrocławia, gdzie na 49 piętrze znajduje się punkt widokowy, skąd rozpościera się fantastyczna panorama miasta.

Następnie zwiedzanie Stadionu, gdzie odbywały się Mistrzostwa Europy 2012. Przejście trasą piłkarską, odwiedzenie punktu widokowego oraz zwiedzanie Stadionu śladami piłkarzy.

Ewentualnie zamiast Stadionu – wizyta w Panoramie Racławickiej, która przedstawia Wielkie malowidło „Bitwa pod Racławicami” (15 m x 114 m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), „przenosi” widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.

Następnie przejście do przystani pasażerskiej na Odrze, na Wyspie Piaskowej na Ostrowie Tumskim, zaokrętowanie na statku. Rejs parostatkiem, który pozwala spojrzeć na Wrocław z zupełnie innej perspektywy.

Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień: 3

Śniadanie.

Przejazd do Lubiąża, prawdziwej perły śląskiego baroku i drugiego co do wielkości obiektu sakralnego na świecie. W czasie II wojny światowej pod klasztorem na kilku kondygnacjach podziemnych hal i korytarzy miała działać ogromna fabryka, której przeznaczenie do dnia dzisiejszego pozostaje nieznane. Według różnych przekazów w Lubiążu miały być również złożone skrzynie z kosztownościami, być może część słynnego „złota Wrocławia”.

Następnie przejazd do Karpacza – miasteczka położonego u stóp Karkonoszy. Zwiedzanie m.in. Świątynia Wang, Skocznia Orlinek, Krucze Skałki, wjazd kolejką linową na Kopę, następnie wejście na Śnieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy. Ze szczytu podziwiać można wspaniałe panoramy, a widoczność przy sprzyjających warunkach sięga nawet 200 km. Zejście ze szczytu pieszo do Karpacza.

Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.   

Dzień: 4

Śniadanie.

Przejazd w okolice Wałbrzycha i zwiedzanie trzeciego co do wielkości (po Wawelu i Malborku) zamku – Książ. W skałach pod zamkiem do 1945 r. drążono ogromne podziemne tunele, po których mogły swobodnie jeździć ciężarówki. Na kilka tygodni przed kapitulacją ze stacji w Świebodzicach wyjechał opancerzony, legendarny ZŁOTY POCIĄG, który jednak nigdy nie dotarł do najbliższej stacji i prawdopodobnie nieznanym do dziś tunelem dotarł do wnętrza podziemnego kompleksu pod zamkiem. Zwiedzanie zamku, komnat, tarasów i parku.

Przejazd do Kłodzka, zwiedzanie Twierdzy Kłodzko wraz z Podziemną Trasą Turystyczną. Ogromne bastiony i komnaty, podziemne chodniki minerskie. Z bastionów górujących nad Kłodzkiem podziwiać można panoramę miasta oraz gór otaczających Kotlinę Kłodzką. Śmiałkowie pod czujnym okiem pruskiego żołnierza będą mieli okazję przejść błyskawiczne przeszkolenie artyleryjskie przy jednej z naszych armat (wystrzał w kierunku Kłodzka).

Po zwiedzaniu spacer po starym rynku, Most Św. Jana (odwzorowanie Mostu Karola w Pradze).

Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień: 5

Śniadanie.

Wyjazd do Barda na emocjonujący Spływ pontonowy – przepłynięcie Przełomu Bardzkiego na Nysie Kłodzkiej. Spływ pontonowy tym odcinkiem jest wyprawą pięcioma meandrami, wśród skał wysokich na kilkadziesiąt metrów, lasów schodzących do samej rzeki i między łąkami tak kolorowymi i pachnącymi, że aż zapiera dech w piersiach. Trasa ma niecałe 15 km a spływ trwa ok. 3 godz. (przed spływem pełne szkolenie z zakresu pływania).

Następnie przejazd do Karłowa i zwiedzanie fantastycznych form skalnych w Błędnych Skałach, wejście na Szczeliniec Wielki, skąd rozpościera się widok na całą Kotlinę Kłodzką.

Następnie odwiedzenie znanego Sanktuarium Matki Bożej w Wambierzycach, które nazywane jest również Dolnośląską Jerozolimą.

Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień: 6

Śniadanie,wykwaterowanie.

Przejazd do Kletna i wstęp do Jaskini Niedźwiedziej – obejrzenie fantastycznych form naciekowych jednej z najpiękniejszych polskich jaskiń.

Po Kletnie udamy się do uzdrowiskowego Lądka Zdroju, obiad na łowisku pstrąga Stawy Biskupie (możliwość własnoręcznego złowienia pstrąga).

Po obiedzie relaksacyjny spacer po Arboretum w Lądku Zdroju, czyli leśnym ogrodzie rododendronów.

Następnym i zarazem ostatnim punktem wycieczki będzie Złoty Stok i zwiedzanie Kopalni Złota, m.in. nieczynne sztolnie, wewnątrz których czekają rozmaite niespodzianki. Jest okazja dowiedzieć się, jak wygląda droga od samorodka w skale do sztabki złota w banku. Spływ łódką po podwodnym jeziorze z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem w „Sztolni Czarnej” dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Wyjazd w drogę powrotną.       

CENA OBEJMUJE
 • kompleksowa organizacja wycieczki włącznie z wszelkimi rezerwacjami i logistyką
 • przejazd komfortowym autokarem
 • 5 noclegów w Hotelach
 • 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad na łowisku pstrąga Stawy Biskupie w Lądku Zdroju
 • pilot-przewodnik podczas całej wycieczki
 • bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji
GŁÓWNE ATRAKCJE
 • Zwiedzanie Afrykarium
 • Wjazd windą na Sky Tower
 • Rejs parostatkiem
 • Błędne skały
 • Spływ pontonowy
TRASA WYCIECZKI

Centrum Podróży Marimpex Travel jest wpisane do Centralnego Rejestru Zezwoleń na działalność organizatorów turystyki i pośredników turystycznych – zezwolenie nr rej. Z/51 Wojewody Małopolskiego. Posiadamy aktualną Gwarancję ubezpieczeniową (TU Europa) z dnia 31.05.2018- 31.05.2019 na kwotę 50.000 Euro.