(12) 422 47 30
Dla telefonów stacjonarnych!
+48 605 569 757
Dla telefonów komórkowych!

Wycieczki Chorwacja

Jednym z najpopularniejszych kierunków wypraw wakacyjnych Polaków jest słoneczna Chorwacja, malowniczo położona nad Morzem Adriatyckim. Ten kierunek cieszy się powodzeniem nie tylko w okresie letnim, ale także przez cały rok, ze względu na łagodny, śródziemnomorski klimat tego kraju. Państwo na Półwyspie Bałkańskim oferuje turystom nie tylko piękne kurorty nadmorskie, nad którymi można spędzać całe dnie na plaży, opalając się w blasku intensywnie świecącego słońca, ale także wiele atrakcji.

Zabytkowe miejsca

Chorwacja to także urokliwe miasta z licznymi zabytkami i długą historią, które warte są zwiedzenia. Chociażby w Splicie, po Zagrzebiu drugim co do wielkości mieście kraju, mogą Państwo spotkać zabytki pochodzące z czasów starożytnych, gdy te tereny znajdowały się pod panowaniem Imperium Rzymskiego. Innymi miejscami godnymi uwagi w Chorwacji są także:

  • średniowieczny port Trogir,
  • Plitwickie Jeziora – kompleks 16 zbiorników wodnych, które są połączone ze sobą efektownymi wodospadami,
  • Dubrownik – najchętniej odwiedzany ośrodek Chorwacji, którego starówka znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

W trakcie wizyty na Półwyspie Bałkańskim warto również wybrać się do Mostaru oraz Medjugorie -miejsca objawień maryjnych, gdzie powstało jedno z najsłynniejszych sanktuarium. Obie te atrakcje są położone na terenie sąsiedniej Bośni i Hercegowiny.

Piękna natura

Oprócz zabytków sięgających czasów starożytności czy średniowiecza w Chorwacji znajdują się również piękne obszary przyrody, z niepowtarzalną roślinnością. Największymi atrakcjami są liczne jeziora, a także wodospady, które położone są na terenie parków narodowych. Wśród nich są chociażby wspominane wcześniej słynne Plitwickie Jeziora.

Dwie opcje

W naszej ofercie znajdą Państwo dwie możliwości siedmiodniowych wycieczek autokarowych do Chorwacji. Wszystkie wyjazdy mają swój początek w Krakowie. Dzięki wyposażeniu w komfortowe autokary mogą Państwo liczyć na wygodną podróż. W jednej z nich program skupia się na zwiedzeniu najważniejszych państwa z Bałkanów. W drugiej z kolei po drodze odwiedzane są również wybrane atrakcje Czech i Austrii, w tym Ołomuniec i Wiedeń.